BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[flash] staat UIT
[url] staat AAN
Smilies staan UIT

Voorafgaande berichten

Bevestigingscode:

RECAPTCHA_EXPLAIN


Re: Achillespeesruptuur

Nog een aanvulling op mijn eerdere bericht om geen "valse" verwachtingen te scheppen😊. Het lopen gaat nog niet "soepel". Afrollen van de voet lukt niet en het zijn voorzichtige kleine pasjes die ik kan zetten met korte afstanden waarbij geen rek op de kuit of achillespees komt. Maar vergeleken met een paar weken terug is dit wel een goede vooruitgang voor mijn gevoel. Overigens slaap ik nu 4 dagen zonder de vacupad.

Re: Achillespeesruptuur

Nog een aanvulling op mijn eerdere bericht om geen "valse" verwachtingen te scheppen😊. Het lopen gaat nog niet "soepel". Afrollen van de voet lukt niet en het zijn voorzichtige kleine pasjes die ik kan zetten met korte afstanden waarbij geen rek op de kuit of achillespees komt. Maar vergeleken met een paar weken terug is dit wel een goede vooruitgang voor mijn gevoel. Overigens slaap ik nu 4 dagen zonder de vacupad.

Re: Achillespeesruptuur

Aangezien ik dit forum helemaal heb doorgelezen dacht ik nu zelf ook maar iets te posten. Misschien jan het iemand helpen. De gelezen informatie heeft mij tenslotte ook geholpen. Ongeveer 8 weken geleden heb ik mijn achillespees volledig afgescheurd met tennis. Ik denk dat ik in mijn herstel wel wat geluk heb want het gaat sinds 1 week goed vooruit. De eerste 2.5 week heb ik mijn voet in spitsstand gehad. Eerst 1.5 week in gips en daarna in een soort vacupad met lucht waarbij ik verschillende zolen meekreeg om de hellingshoek af te bouwen. Ik heb in de periode vooral gebruik gemaakt van een rolstoel en als mijn been hoog lag heb ik ook de vacupad uitgedaan en heel voorzichtig mijn tenen bewogen en soms ook kleine rondjes gedraaid met mijn voet wat heel moeizaam ging. In die periode had ik vooral heel veel pijn halverwege mijn kuit en ik was doodmoe. Na ongeveer 2.5 week heb ik een ander zooltje (hellingshoek 15 graden)erin gedaan. Hier heb ik ongeveer 3 weken mee gelopen. Ik gebruikte twee krukken om alles te ontlasten en heb mijn been veel hoog gelegd. Zonder belasting probeerde ik mijn voet voorzichtig te bewegen en heb ik de vacupad soms ook afgedaan (in rust). Na 4 weken heb ik een echo bij de fysio aangevraagd. Ik wilde weten of de achillespees aan elkaar aan het groeien was. Dit bleek het geval te zijn. De buitenste vezels waren aan elkaar maar binnen in was er nog niet veel aan elkaar gegroeid. Alles was ook heel "slap". Na ongeveer 6 weken mocht ik naar een "platte" zool maar dit heb ik eerst afgebouwd naar een gelzooltje omdat de andere afstand te groot was en niet prettig aanvoelde. Ik heb eerst met twee krukken gelopen,en in huis kleine stukjes zonder, en daarna buitenshuis 1 kruk. Na 7 weken heb ik het gelzooltje uitgedaan en ben ik zonder verhoging in de vacuped gaan lopen. Ik heb toen ook iets te veel gelopen wat resulteerde in een weekend veel pijn waarbij ik vooral gelegen heb. Kleine stukjes kan ik buitenshuis zonder krukken lopen met vacupad. De afgelopen dagen loop ik in huis zonder verhoging maar met schoenen met een voetbed met een achillotrain (elastische kous met versterking) zonder krukken. Ik heb bijna geen pijn met lopen en ik voel dat de afgelopen dagen mijn voet/kuit sterker wordt. Er zit nog veel vocht rondom de achillespees en ik leg hem nog veel hoog en koel regelmatig. Het koelen ervaar ik als erg prettig. Komende week moet ik terug naar het ziekenhuis en ik verwacht dat ik deze week weer kan gaan autorijden (automaat). Een koppeling intrappen lukt nog niet. Na deze week ga ik ook starten met fysiotherapie. Persoonlijk merk ik de laatste week echt een positieve vooruitgang maar het zal nog een tijd duren. Geduld en rust zijn denk ik het belangrijkste. Iedereen veel succes met het herstel.

Re: Achillespeesruptuur

Goeiemorgen,

Ik lees hier dus dat ik de enigste niet ben. Dus zal mijn verhaal ook even delen. 5 weken geleden met mijn zoon aan het voetballen, op het moment van wegdraaien, en sprintje, dacht ik dat ik een schop van achteren kreeg, en lag op de grond. Ik wou weer opstaat maar dit lukte niet, affijn naar ziekenhuis en achillespees compleet afgescheurt. Ik mocht kiezen of ik in het gips wou, of dat ik gelijk een vacoped schoen wou. Ik ben voor de vacoped gegaan. De eerste 4 week ging echt perfect, maar nu na 5 week en sta momenteel op 10 graden, wat een hel. Het is niet zozeer dat ik last heb van mijn achillespees, maar het is meer dat ik last heb van hele gebied rond mijn scheenbeen. Waar ik eerst kon lopen zonder krukken ben ik weer helemaal aangewezen op mijn krukken, en daarbij ook nog kleine stukjes want dit gaat zo zeer doen, het is net of die in een soort kramp gaat. Eerst totaal geen paracetamol maar inmiddels zit ik weer aan de maximale dosis.
Hoop dat het allemaal weer wat dragender word.

Meer mensen ervaring met dit?

Re: Achillespeesruptuur

Goedemorgen
Ik heb 6 weken geleden met een potje tennis mijn achillespees gescheurd....na 6 weken gips heb ik nu de achillotrain waarvan ik eerst een maat s kreeg die ik met geen mogelijkheid uit kreeg waar ik maar mee ben gaan slapen en in dacht van wakker werd heel mijn been afknelde en heb door geknipt was veel te klein . .
Mijn voet werd met het loopgips al steeds blauw maar nu uit het gips is steeds als ik iets doe of been even omlaag hang helemaal blauw ik was ervoor terug geweest en mijn waarde waren hoog dus ze keken met een echo of ik trombose had dit was niet het geval, maar verder kijken hoe het dan komt dst de waardes hoog waren deden ze niet zou door het trauma komen......ik heb beetje gevoel alsof ze je niet serieus nemen...wie herkent dit

Re: Achillespeesruptuur

Jpg schreef:
15 mei 2025, 11:21
Een vraagje hoe gaat het nu
Ik sta voor dezelfde keuze na 3 maanden
MRI een gat van 3 cm
Nu willen ze opereren
De pijn is wel alleen loop ik niet makkelijk . Hoe gaat het nu met jou ?
dokter vertelde mij voor een goed herstel binnen de 3 weken operatie

Re: Achillespeesruptuur

achilles volledig gescheurd altijd operatie kan niet van zijn eigen herstellen. ik achiles gescheurd door voet te ver naar voren of achteren tijdens het sporten . dag of 5 nadien geopereerd. kreeg open plaaster dan 4 of 5 weken gips en dan kreeg een bot om aan te doen voor 6 weken met kine therapie en na een maand of 4 kon ik terug alles doen bij mij zeer goed hersteld en heb nagenoeg bijna geen pijn gehad na operatie.nu 5 jaar geleden en alles is top

Re: Achillespeesruptuur

Mariella koevoets schreef:
18 mar 2025, 18:49
Hallo allemaal,

Ik heb al jullie berichten gelezen.
Ik heb 4 weken geleden met padellen mijn achillespees afgescheurd. Helaas is dat pas gisteren geconstateerd. Ik was namelijk dag nadat het gebeurde naar mijn fysiotherapeute gegaan en die verzekerde mij dat het een zweepslag was en zeker geen gescheurde achillespees.
Maar na 4 weken een echo in het ziekenhuis gehad en nu blijkt dat er een stuk van 5 cm tussen mijn pees ontbreekt. Omdat ik geen gips heb gehad en na een week al ben gaan lopen zonder krukken en achillo brace heb ik de pees geen rust gegeven om naar elkaar toe te groeien. Ik ben dus heel onzeker over de toekomst, omdat ik niet het goede behandelplan heb gevolgd na mijn scheur.
De orthopeed weet het ook niet en sinds gisteren heb ik nu wel de achillo brace en mag ik hiermee kleine stukjes lopen. De pijn is de eerste weken niet te doen geweest, waarschijnlijk omdat ik teveel gelopen heb en zelfs gefietst en autorijden omdat de fysio zei dat dat kon en ik vooral moest doen.
Iemand ervaring met een verwaarlozing van een gescheurde achillespees en wat de gevolgen zijn op lange termijn?
Groetjes Mariella
Een vraagje hoe gaat het nu
Ik sta voor dezelfde keuze na 3 maanden
MRI een gat van 3 cm
Nu willen ze opereren
De pijn is wel alleen loop ik niet makkelijk . Hoe gaat het nu met jou ?

Re: Achillespeesruptuur

Na aanrijding op mijn werk in 2020 heb ik een blessure opgelopen aan mijn achillespees en aan mijn peroneuspees. In heb begin voelde ik de pijn en ben naar de huisarts geweest die zei: belasten gelangen de pijn. De pijn ging niet weg en dacht dit gaat vanzelf wel weer over. Tot dat naar een half jaar mijn achillespees helemaal ontstoken was. Heb een injectie gehad en fysio maar opdat de pijn weer niet over ging naar een orthopeed verwezen.
Na 9 weken in het gips te hebben gezeten zei deze beste man. Dit is het hier moet u het mee doen.
Toen voor een second opinion gegaan. Daar Mri gehad daar bleek uit dat mijn achillespees flink beschadigd was en dat mijn peroneuspees 10 cm gescheurd is.
Na 10 weken een brace alsnog mijzelf laten opereren. Nu was de peroneuspees gesloten maar heb geen gevoel meer in de rechter helft van mijn voet. Dus lopen is nog slechter geworden dan het al was en de pijn bleef. Toen in revalidatiecentrum geweest maar ook dat heeft niets geholpen alleen dat ze me mij hebben leren leven met het feit dat ik waarschijnlijk nooit meer kan lopen. Inmiddels bijna 5 jaar bezig, Inmiddels afgekeurd omdat ik niet kan lopen niet kan autorijden en door dat ik deze ellende terecht ben gekomen ook psychische problemen.
Nu sport ik 2x in de week op de loopband en fiets ik daar train mijn boven lichaam want door alle ellende begint ook mijn rug en mijn knie aan de andere kant flink pijn te doen en zal een rolstoel waarschijnlijk de toekomst zijn.

Re: Achillespeesruptuur

Hallo,
Ik heb vorig jaar maart mijn pees gescheurd met padel.
Ben niet geopereerd, en ik padel weer volledig!

Alleen in been waar me pees is gescheurd zit nog een hoop vocht...wordt/ is dik na een dag werken/ sporten. Rondom de pees.. heeft iemand hier meer ervaring mee? En wat te doen er tegen? Et zit dus best een verschil in spiermassa/ en dikte qua benen.. fysio vind het ook vreemd dat het nog steeds zo dik is.. pees is perfect hersteld! Alleen testen behaal ik makkelijk

Hoop dat iemand me verder kan helpen.