Re: Enkel - Osteochondraal letsel talus

#11
Een botkneuzing kan wel maanden of langer pijnlijk blijven!
Ik had een botkneuzing aan de binnenkant van de enkel, een bepaalde plek daar is nu na 5 jaar nog steeds pijnlijk.
Mijn orthopeed zei dat rust het enige is wat helpt.
Vraag de orthopeed ook goed naar zijn enkelbanden te kijken, vaak worden blessures daar ernstig onderschat en zorgen daardoor voor onnodige blijvende klachten.
Mijn blessure was in de corona periode, waardoor het hele beleid in het begin verkeerd is geweest, mijn enkel is daardoor voor goed naar zn grootje.

Re: Enkel - Osteochondraal letsel talus

#12
Hey..
Eigenlijk best fijn om te lezen dat ik niet de enige ben 😭
Osteochondrale letsels in beide enkels..
In 1 enkel nu 2 cm groot...
Na infiltraties in AUG vorig jaar kan ik niet meer stappen.. de pijn rechts is niet houdbaar..steunen lukt niet, de hele tijd rusten..af en toe wat proberen, maar veel pijn daarna..
Ik heb zo het gevoel dat geen enkele specialist weet wat of hoe.. experimenten en meestal mislukt het..
Iemand goede ervaringen in België? Operatie waardoor je pijnvrij wordt? Iedereen geeft immers ook een voorstel voor een andere behandeling...totaal het omgekeerde van de andere...

Ffff help!

Re: Enkel - Osteochondraal letsel talus

#13
Hallo. Even een update.

Na maandenlang zeuren, doorduwen, niet opgeven in de medische wereld heb ik eindelijk duidelijkheid gekregen. Ja, het kraakbeen is beschadigd en daar valt niet meer veel aan te doen. Maar mijn reactie en last komt naar alle waarschijnlijkheid door littekenweefsel wat is gegroeid na de operatie.

En ik zeg waarschijnlijk, want ik ben inmiddels ruim een maand geleden voor de tweede keer geopereerd en ik merk dat ik nu veel flexibeler en soepeler ben in de enkel. Ik hoor geen 'gekraak' meer, mijn dorsaalflexie is beter geworden en de reactie naar sporten (voor nu) minder. Ik zeg erbij, wel waarschijnlijk, want ik heb nog niet intensief gesport.

Overigens kan ik de heer De Kort van het Anna Ziekenhuis aanbevelen. Hij schijnt een van de beste orthopeden te zijn op het gebied van enkels en heeft mij de tweede keer geopereerd. Fysio is zeer content.