BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[flash] staat UIT
[url] staat AAN
Smilies staan UIT

Voorafgaande berichten

Bevestigingscode:

RECAPTCHA_EXPLAIN


Re: Enkelbreuk

Tijdens een wandeling in de jungle in Vietnam hé ik beide enkels omgeslagen. Ondanks felle pijn ben ik toch nog bijna 2km verder gewandeld tot aan onze bus.
In het plaatselijke ziekenhuis bleek mijn rechterenkel gebroken te zijn dus werd er een gips aangelegd. Toen ik van de arts van onze reisverzekering de toestemming kreeg om het vliegtuig te nemen zijn we terug gekomen en thuis direct naar spoedgevallen geweest. Bleek dat mijn rechter enkel op 2 plekken gebroken was en moest geopereerd worden. De linkerenkel was niet gebroken maar waren wel de ligamenten uitgetrokken dus daar kreeg ik een brace aan.
Ne de operatie kreeg ik geen gips en 6 weken steunverbod. De fysiotherapeute komt 3x / week om alles proberen soepel te krijgen wat nog niet zo evident is. De voet is nog vrij fel gezwollen en de hemato men zijn ook nog steeds aanwezig.
Morgen moet ik ter controle naar het ziekenhuis en zal ik het verdere revalidatie traject hopelijk kennen.
Normaal gezien zou ik 11 januari naar Lapland gaan maar ik vrees dat dit niet gaat lukken.

Re: Enkelbreuk

Hey ik ben zaterdag gevallen en enkelbreuk opgelopen mijn scheenbeen is deels gekraakt in enkelgewricht mijn vraag is of iemand hier ervaring mee heeft hoelang het herstel is hiervan

Enkelbreuk

Hallo ,

10 mei heb ik me enkel op 3 plekken gebroken ..er zitten meer schroeven en platen in als bot …

Mijn vraag is .. kan je ooit nog lopen , ik ben een beetje onzeker geworden omdat de arts zei je mag hem
Belasten huppa lopen maar … na die woorden van hem (nu 4 weken geleden .. oefen ik wel maar kan er zeker niet op lopen nog ‘… de pijn is soms echt niet te doen en vaak huil ik meer dan dat ik lach 🤭..

Ik heb fysio die maakt hem losser .. wat ook afentoe een hel is kwa pijn .. is dit allemaal wel normaal zoveel pijn ..

Re: Enkelbreuk

Caitlin schreef:
27 jul 2025, 20:45
Na 13 maanden mochten mijn schroeven eruit.. ik bleef ook dikke enkel houden en had bewegingsbeperking. Trap af ging moeizaam en kon niet in bepaalde stand komen.
Na 11 maanden werd ik pas gezien en zei de arts meteen dat schroef in pees zat er eruit moest.
Donderdag geholpen en liep al meteen. Voelt 3 kilo lichter..
Even over schoenen.. ik had in alle schoenen zooltjes en het lekkerst liep ik toch op wandelschoenen. Zagen er niet uit maar moest wat

Re: Enkelbreuk

Ingrid schreef:
08 apr 2025, 22:23
Ik ben in juli 2024 geopereerd.
Nu tien maanden verder, kan ik nog steeds niet goed lopen.
Enkel blijft dik , en kan soms moeilijk lopen door stijfheid
Komt dit nog wel goed?
Na een weekend niks doen, en voet omhoog, heeft ook geen effect
Ga volgende week zooltjes aanmeten, misschien voor betere ondersteuning.
Ik draag sketchers
Wat raden jullie nog meer aan?
Heb ook onder mijn voet een zeurende pijn en buitenkant voet
Alvast mijn dank
Ingrid
Na 13 maanden mochten mijn schroeven eruit.. ik bleef ook dikke enkel houden en had bewegingsbeperking. Trap af ging moeizaam en kon niet in bepaalde stand komen.
Na 11 maanden werd ik pas gezien en zei de arts meteen dat schroef in pees zat er eruit moest.
Donderdag geholpen en liep al meteen. Voelt 3 kilo lichter..

Re: Enkelbreuk

Als je de achterkant van je bed hoger zet, of iets onder je matras legt waardoor hij hoger komt dan het hoofdeind, heb je in iedere houding waarin je ligt, je benen hoger liggen.
Ik heb dan ook nog een klein kussentje in de "hoek" van mijn voet/enkel, zodat ik mn voet niet strek in mn slaap.
Met het gips voelde het dan of er minder druk door het gips op de enkel kwam.
Wat de walker betreft, zou ik de gipskamer even bellen.
Dat advies kreeg ik tenminste toen ik hem kreeg, bij klachten contact op nemen

Groetjes Elise

Re: Enkelbreuk

Dag,

Ik heb 21 juni mijn Enkel op 4 plekken gebroken en mijn enkel was uit de kom. Chirurg gaf aan zelden zo'n lelijke breuk te hebben gezien en kon mij niet garanderen dat ik mijn oude enkel functie terugkrijg. Na de operatie 2 weken gips en nu de Walker boot. Die doet verschrikkelijke pijn op de enkel Otten en ik krijg mijn hiel er niet in vanwege het grote litteken dat op tot op mijn hiel doorloopt. Hobbel dus raar rondop walker boot en krukken, en blijf maarop trippelstoel rondbewegen, mijn hiel en buitenkant enkel zijn dik, en de huid van mijn voet voelt raar doof aan, alsof de voet niet van mij is. Lees hier dat mensen veel langer gips hebben gehad?
Hoe hield iedereen hier in de nacht het been hoog in bed? Krijg het niet voor elkaar om met mijn been omhoog te slapen.

Re: Enkelbreuk

Ik zou dat met je fysiotherapeut of orthopeed bespreken.
Mensen kunnen hier nu tips geven wat voor hen heeft gewerkt, maar voor jou misschien iet verstandig is om te doen.
Mijn orthopeed raadt het dragen van schoenen als Sketches ten zeerste af, hij adviseert schoenen met een stevige zool, stevige hielkap en in ieder geval half hoog.
Zodat de voet en enkel zoveel mogelijk ondersteund worden, geen onnodige "vering" krijgen en de stand van de voet wordt bepaald door mijn steunzool en niet door een memory foam zool die ook juist een verkeerde stand "ondersteunt".
Qua schoenadvies zou ik de podotherapeut vragen wat voor jou enkel/herstel het beste is.

Re: Enkelbreu

Hoi
Ingrid schreef:
08 apr 2025, 22:23
Ik ben in juli 2024 geopereerd.
Nu tien maanden verder, kan ik nog steeds niet goed lopen.
Enkel blijft dik , en kan soms moeilijk lopen door stijfheid
Komt dit nog wel goed?
Na een weekend niks doen, en voet omhoog, heeft ook geen effect
Ga volgende week zooltjes aanmeten, misschien voor betere ondersteuning.
Ik draag sketchers
Wat raden jullie nog meer aan?
Heb ook onder mijn voet een zeurende pijn en buitenkant voet
Alvast mijn dank
Ingrid

Re: Enkelbreuk

Dat heb ik ook idd, maar ik mag het echt niet meer van de orthopeed.
Teveel risoco op weer een enkelblessure.
Ik loop op hoge sneakers van adidas, die zijn redelijk zacht van binnen. Berg of wandelschoenen , wat de orthopeed het liefste zou zien, doen bij mij ook teveel pijn.