Goedemorgen,
Ik heb een vraag. In maart dit jaar (2022) aan mijn rechter pols geopereerd. Mijn tfcc bleek bij een mri mogelijk gescheurd te zijn dus de orthopeed wilde erin kijken. Middels een kijkoperatie bleek inderdaad de tfcc gescheurd te zijn. Met fypertape hechtdraad is mijn tfcc gehecht en vastgemaakt aan het weefsel. 2 weken gipsspalk en 4 weken onderarm gips gehad. Daarna begonnen met handtherapie bij een gespecialiseerde fysiotherapeut hand/pols. Doordat het zeer strak gehecht was (stond ook in het operatie rapport) ging mijn revalidatie qua mobiliteit zeer langzaam. Verder de kracht opbouwen ging later goed. Echter in september dit jaar voelde ik een plotselinge klap aan de buitenkant in me pols met pijn als gevolg. Nu weer een boel speling en pijn in me pols. Terug bij de orthopeed geeft hij aan dat de tfcc mogelijk weer gescheurd is. Kan een orthopeed voor een 2de keer een tfcc opereren en vastmaken? Of wat is het eventuele vervolgprogramma bij zoiets. En komt dit vaak voor, dat een tfcc weer scheurt?
Alvast bedankt.
Met vriendelijke groet,
Michelle
Hoi Michelle,
Mijn vorige chirurg verzekerde mij dat dit niet zomaar kon gebeuren, maar helaas ben ik 4 weken geleden voor de 2e keer geopereerd. Het is dus zeker mogelijk om het opnieuw vast te maken. De chirurg gaf wel aan dat dit niet oneindig keer kan en dat het situatieafhankelijk is. Wat het alternatief zou zijn weet ik niet.
Het vervolgtraject ziet er eigenlijk hetzelfde uit als bij mijn vorige operatie. Heb nu wel meer last van littekenweefsel omdat het de tweede keer is. Ik ben zeer benieuwd of er blijvende schade zal zijn, of dat ik weer helemaal herstel. De handtherapeut wees me erop dat een beperking in het draaien reëel kan zijn.
Succes met de operatie en hopelijk kunnen ze wederom helpen.
Groetjes!Statistieken: Geplaatst door Gast — 18 sep 2022, 18:18
]]>